overlay

4. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi Başvurusu Hakkında Duyuru

Daire Başkanlığımız tarafından çalışmaları yürütülen  Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı çerçevesinde, ilk defa klinik kodlama eğitimi alacak adaylara yönelik TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimleri düzenlenmektedir.

           Bu kapsamda; kamu, özel ve üniversite hastanelerinden gelen yoğun talepler üzerine 4. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi         
19-23 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 Açıklamalar:

-   Eğitime  16/10/2015 tarihli ve 888 sayılı Makam onayı ile yürürlüğe giren  Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları kapsamında; kamu, özel ve üniversite hastanelerinde çalışan “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Ait Yönetmelik” te belirtilen sağlık meslek mensupları ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer meslek mensupları katılabilecektir. Bu kriterleri taşımadığı halde başvuru yapan adaylar kesinlikle eğitime alınmayacaktır. 

-       Başvuru yapacak hastaneler (kamu, üniversite ve özel) 06 Aralık 2016 (Salı günü)  saat 17:00’a kadar başvuru yapabileceklerdir.

- Resmi yazıyla başvuruda bulunan adayların da başvurularını panel.tig.gov.tr adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

- Daha önce  14-18 Kasım 2016tarihleri arasında gerçekleştirilen 3.Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi’ndebaşarı sağlayamayan katılımcılar için ise 23 Aralık 2016 (Cuma günü) tarihi saat 10:00’da  2. sınav hakkı tanınacaktır. Bu eğitim sonunda yapılacak olan sınava katılmak isteyen personelin     01 Aralık 2016 (Perşembe Günü)     tarihine kadar tig@saglik.gov.tr adresine e-posta yolu ile taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

 

-              02 - 06 Mayıs 2016 tarihleri arsında gerçekleştirilen  2. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi’ne katılıp 2. Sınav hakkı da tanınmasına rağmen 2. sınavda da başarı sağlayamayan katılımcıların yeniden eğitim almaları gerektiğinden dolayı söz konusu eğitime katılabilmeleri için eğitime katılım başvurusu yapmaları ve eğitim listesine kabul edilmeleri gerekmektedir.

-        Kesin liste 09 Aralık2016 tarihinde ilan edilecektir.

-       Eğitim yeri ve organizasyonu ile ilgili bilgiler ayrıca duyurulacaktır.

Sertifikalı Temel Klinik Kodlama Eğitimi Başvurusu için izlenecek adımlar için tıklayınız.
Önemle Duyurulur.