overlay

TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitim Programı Hakkında ÖNEMLİ!!Bakanlığımız tarafından düzenlenecek olan  TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitim Programına ; sertifikası olmayan daha önce temel eğitim almış mevcut klinik kodlayıcılar arasından 
06/10/2015 tarihli ve 888 sayılı Makam onayı ile yürürlüğe giren TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı standartlarına uygun olan ( "Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Ait Yönetmelik" te belirtilen sağlık meslek mensupları ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer meslek mensupları katılabilir. " hükmüne göre ) klinik kodlayıcılar seçilmiştir. İlgili kişiler TİG Uzaktan Eğitim sistemine tanımlanmıştır.  

Bilindiği üzere Bakanlığımız Uzaktan Eğitimi Portalı (http://uzes.saglik.gov.tr/login/index.php) bir süredir bakımdaydı. Söz konusu bakım sırasında kayıt bilgileri teknik olarak silinmiş olduğundan sertifikalrını görüntülemeyen katılımcıların ders kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. Daha önce şifrelerini değiştiren kullanıcılar yeni şifreleriyle sisteme giriş yapabilecektir.

Daha önce derslere kayıt yaptıranların ve sertifikalarını görüntüleyenlerin bu işlemleri yapmalarına gerek yoktur. Uzaktan eğitim ders tamamlama sertifikalarını görüntüleyenlerin isim sıralı listesi ekte yer almaktadır. Bu listede yer almayan eğitime katılmaya hakkı olanların aşağıdaki ders kayıt ve sertifika görüntüleme işlemlerini gerçekleştirerek sertifikalarını görüntülemeleri gerekmektedir. Listedeki kişiler ayrıca ders girişi yaparak dersleri yeniden gözden geçirebilirler.


Uzaktan eğitimi tamamlamayan klinik kodlayıcıların  en geç 02 Ekim 2017 Pazartesi gününe kadar eğitimlerini tamamlamaları önemle rica olunur. Sertifika sınavına katılmak hakkı kazanmak için bu işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitim Programında izlenecek adımlar için  tıklayınız.

 Uzaktan Eğitimi Tamamlayanlar Listesi 


Not:   - TİG Uzaktan Eğitimi ile ilgili soru ve sorunlar için  tigteknikdestek@saglik.gov.tr  e-posta adresine yazınız.
            - Şifre yenilemek için uzes.saglik.gov.tr adresindeki "Kullanıcı adı veya şifrenizi mi unuttunuz?" kısmı aktif değildir. Şifre talebi için tigteknikdestek@saglik.gov.tr adresine mail atınız. 
            -  
Uzaktan Eğitim Programını tamamlayan katılımcılar için sınavla ilgili bilgiler daha sonra duyurulacaktır.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SERTİFİKA GÖRÜNTÜLEME İŞLEMİ AÇIKLAMA
---------------------------------------------------------------------

TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitim Programına kayıt yapan katılımcıların tüm dersleri tamamladıktan sonra derslerin en altında yer alacak olan  “UZES TİG Katılım Sertifikası” nı görebilmeleri için;

          ==> Derslere ilk kayıt sırasında Ders Erişim Kontrolü için buraya tıklayınız. Giriş yaptıktan sonra 1. dersten devam edebilirsiniz. LÜTFEN SERTİFİKAYA  ERİŞEBİLMEK İÇİN SAĞ MENÜDEN DERSE KAYDOLMAYI UNUTMAYINIZ.”  uyarısı yer almaktadır.

        ==> Bu uyarıda yer alan sağ menüde “ Kurs Yönetimi” nin altında “ Beni Bu Derse Kaydet ” e tıklayarak daha önce verilen ders erişim anahtarı değiştiği için yeni şifre AwerdtGf45 kullanılarak derse kayıt yapılmalıdır.

           ==>  Bu işlem yapıldıktan sonra dersler bölümünün en altında UZES TİG Katılım Sertifikası görülmesi gerekmektedir.

!!!Sınava katılım için UZES TİG Katılım Sertifikası kontrolü yapılacağı için bu işlem önem arz etmektedir. Tüm katılımcılara önemle duyurulur.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------