overlay

5.TİG Sertifikalı Klinik Kodlayıcı Eğitimi ve Uzaktan Eğitim Sınavı Hakkında Duyuru !!!

  • Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimine ve TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitimi Sınavına katılacak olan katılımcıların  Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Madde 6- Katılımcılar ve Nitelikleri başlığı altında "Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Ait Yönetmelik" te belirtilen sağlık meslek mensupları ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer meslek mensupları katılabilir.” maddesi gereği; katılımcıların eğitime  ve sınava gelirken ilgili yönetmelikte geçen mesleklerden birisinin mensubu olduğunu gösteren bir resmi belgenin ( diploma, bitirme belgesi vs.) onaylı örneğini (hastane yönetimi tarafından onaylı belge de olabilir) yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Bu belgeler komisyon tarafından kontrol edilerek teslim alınacaktır.
  • TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Uzaktan Eğitimi Sınavına  yukarıdaki yönetmelikte yer alan mesleklerden birisine mensup olmadığı halde TİG panel sisteminde meslek bilgilerinin yanlış belirtilmiş olması nedeniyle ismi bu listede sehven yayımlanmış olanların sertifika alma hakkı bulunmadığından sertifika sınavına katılmaları için görevlendirilmelerinin uygun olmadığı ve sertifika alamayacaklarının bilinmesi gerekmektedir. 
  • Eğitim 30 Ekim-03 Kasım 2017 tarihleri arasında 5 gün süreli olup 09:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
 

  • Eğitim boyunca derslere katılım zorunlu olup, ders saatlerine azami riayet edilmesi gerekmektedir.
 

  • Eğitim uygulamalı bir eğitim olacağından, katılımcılar eğitime “e-kitabı” yükledikleri bir diz üstü bilgisayar getirmeleri gerekmektedir.
 

 

  • Bakanlığımızca Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan 5. TİG Sertifikalı Klinik Kodlayıcı  Eğitimi,    30 Ekim-03 Kasım 2017 ve Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Uzaktan Eğitimi Sertifika Sınavı06-07 Kasım 2017 tarihlerinde The Ankara Hotel de gerçekleştirilecektir.
  • Daha önce gerçekleştirilen TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitiminde başarı sağlayamayan ve 2. sınav hakkı tanınan katılımcılar da 06-07 Kasım 2017 tarihlerinde isimlerinin yer aldığı listedeki tarihte sınava katılabileceklerdir. 
  • 06-07 Kasım 2017 tarihlerinde sınava girecek olan adaylar aşağıda yer alan sınav saatlerinden 30 dakika önce sınav salonunun önünde hazır olmalıdırlar.


5. Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi_Ustyazi

5. Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi Makam Onayı

5. Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi Listesi

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Uzaktan Eğitimi Sertifika Sınavı Listesi-1

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Uzaktan Eğitimi Sertifika Sınavı Listesi-2

__________________________________________________________________________

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Uzaktan Eğitimi Sertifika Sınavı Saatleri-1

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Klinik Kodlayıcı Uzaktan Eğitimi Sertifika Sınavı Saatleri-2Eğitim Yeri Adresi:
The Ankara Hotel
Eti Mah. Celal Bayar Bulvarı. No:78 (Ankara Tren Garında yer alan otel)

Maltepe / ANKARA

Angora Turizm Firma Yetkilileri İletişim Bilgileri:
Resul KOÇ
Tel: 0 554 980 29 89

İsmihan KAYNARTAŞ
Tel: 0 507 601 60 51