TİG Klinik Kodlama Temel Eğitimi İçin Personel Bildirimi Hk.Önemli !!!( Acele ve Günlüdür)!!!
30 Aralık 2020

Teşhis İlişkili Gruplar çalışmaları kapsamında Ocak 2014'te klinik kodlamacı ihtiyacı bulunan kamu, özel ve üniversite hastanelerine yönelik klinik kodlama temel eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır. Kodlamacı ihtiyacı bulunan hastaneler, eğitim başvurularını 18 Aralık 2013 Saat 17.00'a kadar Hastane TİG Yöneticileri aracılığıyla TİG Panel üzerinden eğitime katılacak olan personel bilgilerinin doldurularak bildirim yapmaları gerekmektedir.

Eğitime gönderilecek personel, tıp literatürü ile ilgili konuların da yer aldığı bir müfredata sahip bir okul mezunu (öncelikli olarak Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon Bölümü mezunu personel olmak üzere, Sağlık Meslek Lisesi veya Sağlık Meslek Yüksek Okulu Mezunları; Sağlık Memurluğu, Hemşirelik, Ebelik vs.) olması uygun olacaktır.

Not:
1- Eğitim klinik kodlama temel eğitimi olmasından dolayı eğitime gönderilecek personelin daha önce temel eğitim almamış personel olmasına dikkat edilmelidir.
2- Eğitim Ankara'da yapılacak olup şehir dışından katılacak olan katılımcılar konaklama yerlerini ve şehiriçi-şehirdışı ulaşımlarını görevlendirme yoluyla kendi kurum imkanlarıyla karşılayacaktırlar.