overlay

3. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi Başvurusu Hakkında Duyuru !!!

Daire Başkanlığımız tarafından çalışmaları yürütülen  Teşhis İlişkili Gruplar (TİG)  Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı çerçevesinde, ilk defa klinik kodlama eğitimi alacak adaylara yönelik TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimleri düzenlenmektedir.

Bu kapsamda; daha önce ertelenen  3. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi  14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında  Ankara ilinde gerçekleştirilecektir.

 

 

Açıklamalar:

 

- Eğitime 06/10/2015 tarihli ve 888 sayılı Makam onayı ile yürürlüğe giren  Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları kapsamında; kamu, özel ve üniversite hastanelerinde çalışan “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Ait Yönetmelik” te belirtilen sağlık meslek mensupları ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer meslek mensupları katılabilecektir. Bu kriterleri taşımadığı halde başvuru yapan adaylar kesinlikle eğitime alınmayacaktır.  

 

- Söz konusu eğitim için www.tig.saglik.gov.tradresinde yayınlanmış olan 3. Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı EğitimiKatılımcı Listesi güncelliğini yitirmiş olup, TİG Panel üzerinden daha önce başvuru yapan tüm adayların başvurularını yenilenmesi gerekmektedir.

 

- Başvuru yapacak hastaneler (kamu, üniversite ve özel) 21 Ekim 2016 tarihi saat 17:00’a kadar başvuru yapabileceklerdir.

 

- Resmi yazıyla başvuruda bulunan adayların da başvurularını panel.tig.gov.tr adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

 

- Daha önce 2-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2.  Teşhis İlişkili Gruplar Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi’nde başarı sağlayamayan katılımcılar için ise 18 Kasım 2016 tarihi saat 10:00’da 2. sınav hakkı tanınacaktır. Katılım sağlayacakların 21 Ekim 2016 tarihine kadar tig@saglik.gov.tr adresine e-posta yolu ile bildirmeleri gerekmektedir.

 

- Kesin liste 24 Ekim 2016 tarihinde ilan edilecektir.

 

- Eğitim organizasyonu ile ilgili bilgiler ayrıca duyurulacaktır.

 

 

 Sertifikalı Temel Klinik Kodlama Eğitimi Başvurusu için izlenecek adımlar için tıklayınız.

Önemle Duyurulur.